Bieżące

Kacper Rodziewicz znowu na podium

Z radością informujemy, że 17-letni Kacper Rodziewicz, podopieczny naszej Fundacji, zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Pływaniu i ustanowił nowy rekord Polski (S9) na tym dystansie.

Pływanie to pasja, która wypełnia życie Kacpra. Każdym nowym medalem potwierdza, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba tylko widzieć cel i mieć odwagę do niego dążyć. W czerwcu 2006 roku Kacper uległ wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego stracił prawą nogę, ale to – jak widać – w niczym nie jest w stanie mu przeszkodzić. W miniony weekend powrócili pływacy biorący udział w Mistrzostwach Europy w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. W klasyfikacji generalnej Polska zajęła 6 miejsce pod względem ilości zdobytych medali i 8 miejsce w klasyfikacji jakościowej. Kacper zdobył brązowy medal na 400 m stylem dowolnym, ustanawiając nowy rekord Polski (S9) na tym dystansie. Kacprze, cieszymy się razem z Tobą i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa!